Числото три действително се оказва фатално за Николай Христов от село

...
</TD
>Числото три действително се оказва фатално за Николай Христов от село
Коментари Харесай

Тройното убийство в Рогош с трети неуспешен опит за съдебен старт

Числото три фактически се оказва съдбовно за Николай Христов от село Рогош, който е упрекнат за гибелта на своя чичо Енчо Манолов и синовете му Стефан и Веселин, съобщи кореспондент на  Plovdiv24.bg.

За трети път ход на разпоредителното съвещание не можа да бъде даден в близката половин година. 

Причината този път бе неявяването на юрист Димитър Будаков, който е бранител на двама от потърпевшите в процеса.

Те категорично подчертаха, че желаят той да участва персонално, тъй като би трябвало да обсъдят с него размера на гражданските искове, за които ще претендират. 

Защитата на Христов показа, че досега всички потърпевши са имали опцията да го създадат, само че все пак няма да оспори отлагането на делото. 

Съдия Нина Кузманова почете желанието на страните и ход не бе даден.

Тя добави, че делото ще бъде преразпределено на различен съдия-докладчик, който ще насрочи нова дата в околните месеци.

На съвещанието през февруари , а

Припомняме, че Христов е упрекнат, че на 06.08.2022 година в с. Рогош посредством потребление на огнестрелно оръжие - едноцевна, гладкоцевна пушка, съзнателно е умъртвил повече трима мъже, както й е направил опит съзнателно да умъртви 51-годишна жена.

Убиецът и потърпевшите са били родственици и живеели в един двор, в който имало постройки. Те спорили за тяхната благосъстоятелност. Конфликтът сред роднините ескалирал и Христов насочва обидна имитация към Енчо. Часове по-късно негови родственици отишли в къщата на Николай Христов и почнали да чупят външното остъкление.

В този миг Христов изважда държаната от него противозаконна пушка и разкрил пукотевица по тях. Те получили тежки пострадвания, вследствие на които настъпила гибелта им. При случая е била ранена жена, която е била настанена в болничното заведение за лекуване.

За да гледате видеото, би трябвало да активирате Javascript.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР